„Miłość, bowiem jest dawaniem i przyjmowaniem daru. Nie można jej kupować ani sprzedawać. Można się nią tylko wzajemnie obdarowywać.” .
/ św. Jan Paweł II „Gratissimam sane” nr 11/
REKOLEKCJE MAŁŻEŃSKIE
REKOLEKCJE MAŁŻEŃSKIE „OBDAROWANI” – budowanie więzi małżeńskiej z elementami Teologii Ciała Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach o budowaniu więzi małżeńskiej na zasadzie wzajemnego obdarowania. Rekolekcje są adresowane dla wszystkich małzeństw sakramentalnych. Św. Jan Paweł II miał świadomość, że seksualność i małżeństwo znajduje się w kryzysie, a jednak śmiało głosił, że doświadczenie miłości pierwszych małżonków przed grzechem jest możliwe tu i teraz dzięki Chrystusowi..

Rekolekcje odbywają się w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny w terminie wakacyjnym oraz w Domu Rekolekcyjnym "Emaus" w Koniakowie (informacje na stronie domu "Emaus").

W trakcie rekolekcji poruszamy tematy:
- co wnosi w małżeństwo moja historia życia;
- czy wiem, kim jestem;
- dlaczego boję się mówić o…..
- elementy Teologii Ciała wg Jana Pawła II;
- czym jest sakramentalność małżeńska;
- dlaczego przebaczać.

W rekolekcjach poprzez spotkanie z Jezusem w Słowie Bożym /Lectio Divina/ przechodzimy do życia, do naszej codzienności. Dzielimy się doświadczeniem obecności Jezusa w naszym życiu oraz bierzemy udział w warsztatach relacji obdarowania. Centralnym przeżyciem każdego dnia jest Eucharystia. Prowadzone są również konferencje i modlitwy wieczorne, tematycznie związane z treścią przeżywanego dnia. Rekolekcje wymagają dużego wkładu własnej pracy, jednak świadectwa, które słyszymy na koniec rekolekcji świadczą o tym, że warto było dać z siebie wszystko.

Fragment świadectwa męża:
„Przede wszystkim odczułem bliskość Boga, odkryłem też Jego obecność w naszym małżeństwie. Jezus w Eucharystii wypełniał mnie pokojem. Zrozumiałem, ze brak rozmów w małżeństwie jest nieuczciwością wobec żony. Na nowo się w niej zakochałem. Spotkania w grupie były dla mnie radością i pomogły mi się otworzyć na innych. Ważnym dla mnie było spotkanie ze Słowem Bożym, odkryłem, że rzeczywiście jest Ono żywe i skuteczne, i skierowane do mnie. Podczas modlitwy doświadczyłem uwolnienia i uzdrowienia od moich lęków oraz przebaczenia.”

Fragment świadectwa żony:
„Nauczyłam się jak słuchać Słowa Bożego i jak słuchać męża. Odkryłam, co robię źle, zdałam sobie sprawę z tego, że wciąż krzyczę na męża, obrażam się, nieustannie narzekam, szukam winny we wszystkich, tylko nie w sobie i to, że o tym z mężem nie rozmawiam. To było trudne doświadczenie, ale Pan obdarzył mnie łaską oczyszczenia, pojednania i przebaczenia. W nowy sposób mogłam doświadczyć, że mąż mnie wciąż kocha i ja jego też, że obojgu nam na sobie zależy. Mam nadzieję, że tego daru nie zmarnuję. Chwała Panu.”

Świadectwo Ani i Tomka
„Piękna, ciepła lipcowa noc w górach. Gwiazdy świeciły bardzo jasno, mnóstwo gwiazd. I my... Leżeliśmy pod tym pięknym niebem i rozmawialiśmy do rana. Oboje czuliśmy, jakbyśmy znali się od zawsze, jakby czas się zatrzymał...(więcej...)

Ramowy program rekolekcji:
7.30 – MODLITWA PORANNA – Adoracja w ciszy
8.10 – ŚNIADANIE
8.50 – ODPROWADZAMY DZIECI
9.00 – SPOTKANIE ZE SŁOWEM /rozważanie Słowa Bożego z wprowadzeniem przez kapłana/
9.30 – KRAG BIBLIJNY /dzielenie się Słowem Bożym w małej grupie/
11.00 – PRZYGOTOWANIE
11.15 - EUCHARYSTIA
12.30 – OBIAD
CZAS DLA RODZINY
16.00 – MAŁA GRUPA – warsztaty relacji obdarowania w małżeństwie
18.15 - KOLACJA
19.00 – KONFERENCJA
21.00 – MODLITWA WIECZORNA tematycznie związana z przeżytymi treściami dnia.

Termin rekolekcji: 16-22.07.2022 r.

Cennik:
Pokoje z łazienką:
Pokój 2 osobowy – pełna odpłatność - 690 zł/os.
Pokój 3-5 osobowy – pełna odpłatność - 630 zł/os.

Dzieci wg roku urodzenia:
- 2020, 2021, 2022 - bezpłatnie (bez osobnego łóżka i posiłków)
- 2014 - 2019 - w pokojach 3 - 5 osobowych - 320 zł/os
- 2013 i starsze - pełna odpłatność

Pokoje bez łazienki:
Pełna odpłatność - 520 zł

Dzieci wg roku urodzenia:
- 2020, 2021, 2022 - bezpłatnie (bez osobnego łóżka i posiłków)
- 2014 – 2019 - 270 zł/os
- 2013 i starsze - pełna odpłatność

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY