„Miłość, bowiem jest dawaniem i przyjmowaniem daru. Nie można jej kupować ani sprzedawać. Można się nią tylko wzajemnie obdarowywać.” .
/ św. Jan Paweł II „Gratissimam sane” nr 11/
SPOTKANIA BRYNOWSKIE
Wieczór dla małżonków

Dla przyszłości Kościoła kluczowe znaczenie mają małżeństwa i rodziny. Małżonkowie potrzebują umocnienia, odnowienia więzi. Zapraszamy na pierwszy Małżeński Wieczór Modlitewny.

Ks. Karol Wojtyła prowadząc kiedyś dzień skupienia dla małżonków w kryzysie powiedział im tak: „Spróbujcie najpierw postawić sobie program minimalny, niczego w sobie wzajemnie nie niszczcie, a potem zacznijcie budować, ale do tego spróbujcie razem się modlić. Jest jedno tylko wyjście z tej sytuacji – furtka pokory. Niech każde z was uklęknie i powie «moja wina». Póki mówicie «twoja wina» nie ma wyjścia”.

Chcemy wspólnie poszukać takiej furtki pokory. Zapraszamy małżonków do wspólnej modlitwy o wierność, miłość, trwałość więzi oraz o łaskę przebaczenia i pojednania. Proponujemy cztery spotkania w roku charakterze formacyjno-modlitewnym. Termin: pierwsze soboty września, grudnia, marca i czerwca. Zaczynamy w najbliższą sobotę, czyli 7 września. Rozpoczynamy Eucharystią o godz.18.00. Po Mszy Św. – konferencja, po której uwielbimy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W trakcie modlitwy będzie okazja do spowiedzi.

Spotkanie będzie animowane przez wspólnotę „Obdarowani”, która od lat próbuje wprowadzać w życie małżeństw nauczanie św. Jana Pawła II tzw. teologię ciała. Takie spotkanie odbywały się do tej pory w Piekarach, w tym roku spróbujemy u nas. Zapraszam serdecznie małżonków. Mówcie o tym innym, znajomym. Módlmy się, by Pan Bóg pobłogosławił ten pomysł.

Ks. Tomasz Jaklewicz